Szerdán Magyarkanizsán találkoztak a helyi Önálló Vállalkozók Általános Egyesületének és a Kiskunhalasi Vállalkozók Klubjának vezetői, s az együttműködésről tanácskoztak egy sikeres pályázatot követően.
A magyarkanizsai Önálló Vállalkozók Általános Egyesülete néhány évvel ezelőtt együttműködési megállapodást írt alá a Kiskunhalasi Vállalkozók Klubjával az addig is létező kapcsolatok szorosabbá tételéről. Ennek a megállapodásnak az értelmében azóta több uniós projekt valósult meg a testvérvárosi klubbal közösen. A legutóbbi IPA-határon átnyúló projekt folytatásaként a közelmúltban a magyarországi Nemzeti Együttműködési Alap Nemzeti Összetartozási Kollégiumának a civil szervezetek szakmai programjainak 2014-es támogatására kiírt pályázatán szerepeltek sikerrel a partnerek. Az 1.200.000 forintos állami támogatást A kiskunhalasi és magyarkanizsai vállalkozók közös rendezvényei elnevezésű projektjükkel érdemelték ki.
A sikeres pályázatot követően előbb a testvérvárosban, szerdán pedig Magyarkanizsán találkoztak a két vállalkozói társulás vezetői és a konkrét együttműködésben érdekelt halasi és kanizsai vállalkozók.
- Ennek a projektnek az elsődleges célja, hogy konkrét szakterületeken konkrét vállalkozókat hozzon össze, ami már munkahelyteremtést is eredményez. Kiskunhalasról a mai megbeszélésre 11 olyan vállalkozó jött el hozzánk, akinek már meg van a meghatározott magyarkanizsai partnere, együttműködésük pedig már ott tart, hogy meghatározott magyarországi illetve más uniós országbeli munkákra várják a magyarkanizsai szakembereket – nyilatkozta Raffai Mária, a magyarkanizsai Önálló Vállalkozók Általános Egyesületének elnöke. - A projektből eredő legkonkrétabb együttműködés jelen pillanatban az építőiparhoz és a hozzá kapcsolódó ágazatokhoz kötődik, de jelentős az élelmiszergyártásban és a szolgáltató tevékenységekben kialakított konkrét kapcsolatok száma is, ami további új munkahelyekkel kecsegteti a magyarkanizsaiakat – emelte ki az elnök asszony.
A találkozón nem kis meglepetéssel vettük tudomásul, hogy a Kiskunhalasi Vállalkozók Klubjának közelmúltban megválasztott elnöke nem más, mint a Magyarkanizsáról Halasra elszármazott Raffai István, aki már vállalkozóként vándorolt át Magyarországra, így a halasi mellett jól ismeri a magyarkanizsai vállalkozók és vállalkozások helyzetét is.
- Úgy gondolom, folytonosan fejlődő kapcsolatainkban végső ideje volt megtenni a konkrét lépéseket. A halasi klub 20 éve létezik, de ahogyan itt Kanizsán, Halason is sokkal több a vállalkozó, mint ahányan tagjai klubunknak. Az elmúlt tíz évben Magyarország, uniós tagállamként, sokkal több lehetőséget kapott a támogatások megszerzésére, mint Szerbia, ami érvényes a vállalkozói szférára is. Ezt ki kellett és a jövőben is ki kell használnunk, ami azt is eredményezheti, hogy együttműködésünk révén az itteni vállalkozók is könnyebben megvalósíthatják majd elképzeléseiket, a szakemberek pedig megfelelő munkához, megfelelő jövedelemhez, megfelelő egzisztenciához juthatnak. Az említett három szakterület mára vállalkozók szintjén is konkretizálódott kapcsolata reményt ad arra, hogy az elkövetkező években a többi szakterületen is közvetlen partneri kapcsolatba tudjuk hozni a vállalkozókat, ami további új munkahelyek létesítésével jár majd – fogalmazott Raffai István.
A magyarkanizsai községben valamivel több mint 350 vállalkozó van, de az egyesület munkájából aktívan csak mintegy hatvan veszi ki részét. Az Önálló Vállalkozók Általános Egyesülete ennek ellenére azoknak a vállalkozóknak is lehetőséget nyújtott a projektben kínálkozó konkrét együttműködésre, akik nem tagjai a vállalkozói egyesületnek, hiszen egy-egy szakterület fejlettsége, érdekeltsége vagy készsége a nemzetközi együttműködésre, nem köthető az egyesületi tagsághoz. A végső cél a munkahelyteremtés, azt pedig teljesen mindegy, hogy ki tudja megvalósítani. Bárki is teszi meg, ember és közösség is jól jár.
Bödő Sándor
Nincs hozzászólás. Legyen az első!