Vajon a kis községek közalkalmazottai helyett nem inkább annál a közel húszezer pártkádernél kellene-e kezdeni a racionalizációt, akikről nem lehet tudni, hogy milyen végzettséggel, milyen tévéshow-kból kilépve kerültek az elmúlt hónapok során magas pozíciókba vagy közalkalmazotti státusba? – tették fel a kérdést a Demokrata Párt illetékesei ma délelőtti zentai sajtótájékoztatójukon, amelynek központi témái a racionalizációról szóló törvény tervezete és a mezőgazdasággal kapcsolatos kérdések voltak.
A Demokrata Párt illetékesei sajtótájékoztatójukon a mezőgazdasággal kapcsolatos kérdések taglalása során kitértek a tejproblémákra is. Halász Mónika, a Demokrata Párt magyarkanizsai szervezetének tagja elmondta, még januárban kidolgozott egy olyan rendeletjavaslatot, amely előirányozza, hogy a kistermelők hol, milyen mennyiségben és milyen feltételek mellett értékesíthetik a termékeiket. Hozzátette, kulcsfontosságú lenne az ún. kistermelői rendelet meghozatala, amit január hónap folyamán dolgozott ki, és február hónap folyamán juttatott el a minisztérium illetékeseinek, ugyanis ha a rendeletet idejében elfogadták volna, akkor nem alakult volna ki az a helyzet, amelynek a tanúi vagyunk, akkor nem kellene a termelőknek kiöntözniük vagy szétosztogatniuk azt a temérdek mennyiségű tejet, amelyet nem vesz át tőlük. Halász Mónika szerint óriási problémát jelent az is, hogy az országnak nincsenek stratégiai célkitűzései, nincsenek kidolgozott irányelvei, amelyek mentén a mezőgazdasági termelők is a fejlődés útjára tudnának lépni.
A Demokrata Párt illetékesei ismertették a racionalizációról szóló törvény tervezetével kapcsolatos meglátásaikat is. Nagy Zoltán, a Demokrata Párt zentai szervezetének tagja kifejtette, a tervezet minden konkrét szabályozást mellőz, éppen ezért nem lehet tudni, hogy mi alapján tervez a kormány újabb kilencezer munkást még az idén elbocsátani, valamint további háromezer olyan személyt, akik a tanügyben állnak alkalmazásban. Mint mondta, mindez nemcsak tizenkétezer személyt érint majd, hanem tizenkétezer családot, tizenkétezer háztartást is, ugyanakkor – ahogyan fogalmazott – félő, hogy azon magánvállalatok, amelyek belföldi piacra termelnek, szintén megérzik majd a lépés súlyát, hiszen tovább fog csökkenni a lakosság vásárlóereje, ami további elbocsátásokhoz vezethet majd. Felháborítónak nevezte, hogy 2014-ben az illetékes szervek által kiadott hivatalos adatok alapján közel húszezer embert vettek fel a különböző minisztériumokba, illetve egyéb állami szervekbe, majd hozzátette, talán inkább ott kellene kezdeni a racionalizációt, mintsem a kis községekben.
H. G.





Nincs hozzászólás. Legyen az első!