A zentai Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és az InGenium Alapítvány idén is megszervezi a matematikai és a képzőművészeti felvételi felkészítőket azoknak az általános iskolás diákoknak, akik az intézményben szeretnék folytatni tanulmányaikat.
– A felvételi felkészítő nem része magának a felvételi vizsgának, viszont a tapasztalataink azt mutatják, hogy nagyon hasznos a leendő diákjaink számára, ugyanis évről évre megfigyelhető, hogy a vajdasági általános iskolákban nem egyforma terjedelemben és mélységben van jelen mindegyik művészeti vagy matematikai terület. Matematikából február 21-én tartjuk meg az első összejövetelt, amelyet azután további több mint tíz hasonló alkalom követ, amelyek során a diákok speciálisan a Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium felvételijére részesülnek felkészítésben. A képzőművészeti szak iránt érdeklődő fiatalok számára az első összejövetelre február 28-án kerül sor, amit szintén további mintegy tíz alkalom követ, amelyek során a tanárok felkészítik a diákokat arra a speciális felvételire, amely a rajz, a festészet és a szobrászat területét is felöleli – hangsúlyozta a Vajdaság Mának nyilatkozva Kormányos Róbert, a Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium igazgatója.
– A Bolyai Tehetséggondozó Gimnáziumban a következő tanévben is a matematikai és a képzőművészeti szak kerül megnyitásra. Mivel Szerbiában a tehetséggondozó intézményekben a tagozatonkénti diáklétszám legfeljebb húsz fő lehet, ezért mindkét szakra húsz-húsz diák felvételét tervezzük, értelemszerűen a sikeres felvételi függvényében. Itt, Zentán az intézményünknek összesen százharminc diák elszállásolására van lehetősége, ami megfelel az intézmény szükségleteinek is, hiszen összesen száznegyvenhat diákunk van, akik közül tizenöt-húsz fő nem kollégista, a többiek számára viszont teljes kollégiumi ellátást tudunk biztosítani – tette hozzá az intézmény vezetője, aki elmondta, érdeklődni és jelentkezni a 024/816-700-as telefonszámon, illetve személyesen az iskola titkárságán, a Posta utca 18-as szám alatt lehet.
H. A.



Nincs hozzászólás. Legyen az első!