Az elmúlt két évben Újvidéken 37 százalékkal csökkent a bűncselekmények száma, jelentette ki Nebojša Stefanović belügyminiszter a tartományi székvárosban tett látogatása alkalmával hétfőn.
A rendőrök ma bemutatkozót tartottak Újvidék központjában a Rendőr a közösségen belül elnevezésű akció keretében. Miloš Vučević polgármester bejelentette, hogy a rendőrség hamarosan két új autót kap.
Stefanović hangsúlyozta a társadalom és a rendőrség közötti kapcsolat fontosságát, mivel így csökkenhet a bűncselekmények száma. A belügyminiszter elmondta, hogy Újvidéken megnőtt a felderített bűnesetek száma. A szurkolói csoportokkal és a nemrég történt letartóztatásokkal kapcsolatban pedig kiemelte: nem szeretné, ha minden szurkolót huligánként kezelnének.
„Az ügyészséggel közösen elemezzük, hogy kik ellen indítható nyomozás, amelynek eredményeként drogkereskedőket, súlyos bűncselekmények elkövetőit, gyilkosokat tartóztathatnánk le, mert nem szeretném, ha minden szurkolót kiegyenlítenénk ezekkel az emberekkel. Az, hogy egyesek a szurkolócsoportok mögé rejtőznek, nem jelenti azt, hogy minden drukker és minden ember, aki elmegy a stadionba, bűnöző. Azt szeretném, ha mindenki felelne azért a tettért, amit elkövetett, függetlenül attól, hogy melyik szurkolócsoporthoz tartozik. Engem csak az érdekel, hogy tiszteletben tartják-e a törvényt‟, mondta Stefanović, majd pedig autogramot osztott a gyerekeknek, írja a 021.rs hírportál.



Nincs hozzászólás. Legyen az első!