Muzslyán az 1956-os forradalomra és szabadságharcra emlékezve szombaton este elsőként szentmisét szolgáltattak a hősök tiszteletére a Szűz Mária Szent Neve templomban. A szentmisét követően az emlékező közösség kivonult a templom melletti emlékparkba, ahol megkoszorúzták a két éve felavatott 56-os emléktáblát. A kegyelet virágait dr. Szegedi Piroska, Mgyarország Szabadkai Főkonzulátusának konzul asszonya helyezte el, továbbá a helyi közösség tanácsának tagjai, a VMSZ helyi szervezetének képviselői, valamint a szervezők, a Muzslai Petőfi Sándor MME tagjai.
A koszorúzás után a művelődési egyesületben folytatódott a program, egy alkalmi műsort rendeztek, amelyben felléptek a Szervó Mihály Általános Iskola diákjai szavalattal, dallal, Molnár Lábadi Csilla verset mondott, Kenderesi Róbert hegedűn játszott, Muhi Dániel népdalt énekelt, Mészáros Emese, a Ha én rózsa volnék című dalt adta elő Csanádi Árpád kíséretében. A Muzslai Petőfi Sándor MME vegyes kórusa és citerazenekara pedig nyitotta és zárta a rendezvényt, a Himnusszal, illetve a Szózattal.
Az esten történelmi visszapillantót Hallai Zoltán történész mondott, aki az Écskán kialakított menekülttáborról is szólt, továbbá a 60 évvel történt eseményeket felelevenítve arról is értekezett, hogy a muzslyaiak akkor is kitűnően vizsgáztak, mert a menekülő magyar testvéreiket tőlük telhetően segítették, ezt mi sem bizonyítja jobban, hisz az így kialakult barátságok évek hosszú soráig megmaradtak az emberek között, állandóan leveleztek, tartották a kapcsolatot.
Az 56-os menekültek közül négyen maradtak a faluban, később ketten továbbvándoroltak, míg ketten itt alapítottak családot, és élték le az életüket.
Kónya-Kovács Otília



Nincs hozzászólás. Legyen az első!