Életmód/egészség
Együnk lassan!
Öt leggyakoribb hiba, amit az étkezéseknél rendszerint elkövetünk
Betűméret:             

Talán nem is gondolnánk, hogy mivel tudunk ártani magunknak az étkezések alatt, miközben azt hisszük, hogy jól táplálkozunk. Íme, az öt leggyakoribb hiba.

Túl gyorsan eszünk

Amikor egyik munkából a másikba rohanunk, egyik megbeszélésről a következőre sietünk – nyilvánvaló, hogy alig van időnk enni. Ilyenkor igyekszünk minél gyorsabban bekapni valamit. A gyorsaság pedig figyelmetlenséget szül: nem ügyelünk az adagokra, valószínűleg lényegesen több kalóriát fogyasztunk el egy ebéd vagy egy vacsora alatt, mint gondolnánk. Ráadásul direkt összefüggés mutatható ki a túl gyors evés és a hízás között.

Menet közben eszünk vagy épp a gép előtt

Ha az ember hajlamos arra, hogy kis jelentőséget tulajdonítson a nyugodt, békés körülmények között történő evésnek, számára találták ki az autóban vagy a sétálva történő evést. Sőt, a munkafüggőket rendszeresen megtalálhatjuk ebéd idején a számítógép előtt – ülve és dolgozva esznek. Már pedig kikapcsolódásra és nyugodt evésre nemcsak a gyomornak, de a léleknek is szüksége van. Adjuk meg az evés módját és az idejét is!

Csak zöld salátát eszünk

Újabb hiba: amennyiben salátáinkból kihagyjuk a fehérje vagy protein forrást, tulajdonképpen tényleg csak látszatevést folytatunk. Ha már azt tervezzük, hogy ebédre, vacsorára zöld salátát eszünk, mindenképp tegyünk hozzá grillezett csirkemell darabokat, fetát (ha szeretjük), főtt tojást, a saláta levelei pedig inkább sötétebb színűek legyenek, végezetül legyen benne nyers sárgarépa, uborka és paradicsom is.

Csak gyümölcslevet vagy üdítőitalt iszunk

Válasszuk inkább a vizet! Nem kell hogy feltétlenül ásványvíz legyen, remekül oltja a szomjunkat és ugyanúgy hidratál a csapvíz is. Nem hizlal, nem okoz felfújódást, nem bántja az emésztőrendszert. Csak nyugodtan igyuk, őseink is ezt tették!

Csak akkor eszünk, amikor már megéheztünk

Egy új finn dietetikai tanulmány szerint sokkal több ér (még fogyáskor is), ha napjában legalább ötször, meghatározott időben eszünk, mintha ritkábban ugyanannyit. Ne éheztessük ki a szervezetünket, ilyenkor ugyanis másképp hasznosulnak a tápanyagok, akár még hízhatunk is napi egy-két főétkezés mellett.

Az Ön hozzászólása

1000 leütés maradt még
Eddigi hozzászólások

Nincs hozzászólás. Legyen az első!

Emésztőrendszerünk egészséges működése nagyon sok szempontból fontos a szervezetünk számára. Érdemes tehát számba venni azokat a veszélyforrásokat, amelyek a leggyakrabban okoznak emésztési zavarokat.Cukorban gazdag, rostban szegény ételekA cukorfogyasztás a világ számos országában meghaladja az egészséges mértéket,...
2018. FEBRUÁR 5.
[ 13:49 ]
Mi a magasvérnyomás-betegség?A hipertónia a fejlett országokban népbetegségnek számít. A népesség mintegy 15 százalékának van tartósan a magas vérnyomás szempontjából határérték, azaz 140/90 Hgmm fölötti vérnyomása. Félő azonban, hogy ennél többeket érint valójában. Évente csaknem 5000 magyar ember halála...
2018. JANUÁR 27.
[ 12:07 ]
A bölcsességfogak az örök mumusok a fogászatban, s rengeteg tévhit él még ma is a köztudatban a helyes fogápolással kapcsolatban.A tinédzserkorunk után kibújó bölcsességfogak sok fejtörést okoznak a fogorvosoknak még napjainkban is. Egyesek attól sem riadnak vissza, hogy amint ezek az új fogak megjelennek, rögtön kihúzzák...
2017. DECEMBER 12.
[ 13:59 ]
Beolvasás folyamatban