Hiába a nyugati segítség, az ukrán hadsereg súlyos hiányosságokkal küzd: nincs elég katona, nincs elég felszerelés. Kétséges, hogy Kijev hosszú távon képes lesz a harcok folytatására.
Hiába a nyugati segítség, az ukrán hadsereg súlyos hiányosságokkal küzd: nincs elég katona, nincs elég felszerelés – írja a Forbes magazin alapján a hirado.hu. Az amerikai gazdasági lap több kijevi egység kálváriáján keresztül mutatja meg az ukrán hadsereg hiányosságait.
2022-ben az ukrán fegyveres erők több száz dandárt voltak képesek kiállítani, kétezer fős állománnyal egységenként, ennek köszönhetően Ukrajna rendelkezett Európa legnagyobb aktív szárazföldi haderejével.
Azóta sok víz lefolyt a Dnyeperen, az orosz hadsereg pedig szabályszerűen kivéreztette az ukránokat a 800 kilométer hosszú frontvonalon
– írja a lap.
Példaként említik a 47. gépesített hadtest esetét, amely legnagyobb arányban használta az amerikaiak által Kijev számára átadott fegyvereket és felszereléseket, ugyanakkor csak 15 hónappal később, idén ősszel váltották le őket, mikor már teljesen kimerültek. Ennek ellenére a kijevi hadvezetés mégis a bevetésük mellett döntött, méghozzá a kurszki terület elleni invázió során.
A Kelet-Ukrajnában szolgálatot teljesített, Vuhledar erőddé nyilvánított városának védelmével megbízott 72. gépesített hadtestet szeptemberben kulcsfontosságú szektorok orosz kézre adása árán kellett kivonni a frontról, mivel az oroszok sarokba szorították őket és erősítést sem kaptak.
A 155. gépesített hadtest volt Ukrajna elit alakulata.
Leopard tankokkal és Caesar tüzérségi egységekkel szerelték fel őket. A hadtestet Lengyelországban és Franciaországban képezték ki.
Az egység azonban hiányt szenved drónblokkoló berendezésekből, emiatt védtelen az orosz és iráni kamikaze drónokkal szemben.
Bár a háború kezdete óta Ukrajna növelte drón- és blokkológyártási kapacitásait kétséges, hogy vajon ez elégséges lesz-e a harcok folytatásához.
Nincs hozzászólás. Legyen az első!