Világ
Trump vámokat helyezett kilátásba Oroszország ellen, ha nem sikerül megállapodásra jutni
Betűméret:             

Donald Trump azt nyilatkozta, hogy „nagyon dühös” és „felháborodott” volt, amikor Vlagyimir Putyin megkérdőjelezte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vezetésének hitelességét, hozzátéve, hogy ezek a megjegyzések „nem a megfelelő irányba mutatnak.”

Putyin pár napja vetette fel azt, hogy ideiglenes kormányzást kellene bevezetni Ukrajnában az ENSZ és néhány ország égisze alatt, mire a világszervezet főtitkára, António Guterres azt reagálta, hogy Ukrajnának van legitim kormánya, amelyet tiszteletben kell tartani. Az NBC Newsnak adott vasárnapi interjújában Trump is reagált a béketárgyalásokkal kapcsolatos putyini retorikára:

Ha Oroszország és én nem tudunk megállapodásra jutni az ukrajnai vérontás leállításáról, és ha úgy gondolom, hogy ez Oroszország hibája volt – ami lehet, hogy nem így van –, de ha mégis így vélem, akkor másodlagos vámokat fogok kivetni az orosz olajra, az összes Oroszországból származó olajra

– mondta az amerikai elnök, hozzátléve, hogy ez azt jelentené, hogy ha valaki Oroszországból vásárol olajat, akkor nem folytathat üzleti tevékenységet az Egyesült Államokban.

Minden olajra 25 százalékos vámot vetünk ki, egy 25–50 százalékpontos vámot az összes olajra.

Trump elmondta, hogy Putyin tudja, mennyire dühös, de hozzátette, hogy „nagyon jó kapcsolata van vele”, és hogy „a harag gyorsan eloszlik… ha a megfelelő dolgot teszi.” A büntető intézkedések időzítéséről azt mondta, hogy a vámokat akkor veti ki, ha egy hónap eltelik tűzszüneti megállapodás nélkül.

A Fehér Ház szerdán közölte, hogy a Fekete-tengeren tűzszünet léphet életbe, ám az erről szóló orosz közleményben már az is szerepelt, hogy a fegyverszünet számos feltételének teljesülnie kell.

Trump az elmúlt időszakban számos alkalommal egyeztetett az általa gyakran dicsért Putyinnal, az ígéretek szerint a következő telefonbeszélgetésükre is hamarosan sor kerül.

Az amerikai elnök Zelenszkijjel való viszonya sokkal viharosabban alakult, a látványos mélypontot az ukrán elnök Fehér Ház-i látogatása jelentette: az egész világ döbbenten figyelte a nyilvános kioktatásig fajuló diplomáciai találkozót – igaz, azóta számottevő javulásnak indultak az amerikai-ukrán kapcsolatok, írja a 24.hu.

Az Ön hozzászólása

1000 leütés maradt még
Eddigi hozzászólások

Nincs hozzászólás. Legyen az első!

Néhány héttel a németországi parlamenti választások után először fordulhat elő a történelemben, hogy a jobboldali Alternatíva Németországért (AfD) válhat a legerősebb politikai erővé. A legfrissebb közvélemény-kutatás szerint az AfD azzal fenyeget, hogy a második helyre szorítja a kormányalakítással megbízott...
2025. ÁPRILIS 1.
[ 14:40 ]
Németország ma tartósan telepített egy 5 000 fős páncélos dandárt Litvániába, ami az első hivatalos német katonai erőtelepítés külföldön a második világháború óta. Az újonnan létrehozott 45. páncélos dandár, amelyet Christoph Huber dandártábornok irányít, hivatalosan is aktiválva lett egy Vilnius melletti...
2025. ÁPRILIS 1.
[ 12:26 ]
Jimmie Åkesson, a Svéd Demokraták jobboldali párt,vezetője kijelentette, hogy nem zárja ki annak lehetőségét, hogy Svédország saját nukleáris fegyvert fejlesszen. „Korábban meglehetősen jártasak voltunk a nukleáris technológiában. Azt hiszem, jelen pillanatban mindennek az asztalon kell lennie” – mondta a...
2025. ÁPRILIS 1.
[ 12:17 ]
Beolvasás folyamatban
TÁMOGATÓNK
Ministerelnökség | Nemzetpolitikai Államtitkárság - logóBethlen Gábor Alap - logó