Az Alkotmánybíróság épülete előtt tüntettek Belgrádban
Betűméret:
A Loznica környéki lítiumbánya megnyitását ellenző polgárok, környezetvédelmi aktivisták és politikusok ma délelőtt a szerbiai Alkotmánybírósághoz vonultak tiltakozni, mert a bejelentések szerint a bíróság ma nyilváníthatja alkotmányellenesnek a szerb kormány döntését, mellyel visszavonta a Jadar-völgy területrendezési tervét.
Az Alkotmánybíróság előtti tüntetés véget ért, és az aktivisták szimbolikusan lelakatolták az épület egyik bejáratát. Ezen jelképes akció után az aktivisták azt mondták, mától többé nem ismerik el az Alkotmánybíróság döntéseit, közli a szerb ellenzéki sajtó.
Christopher Hill, az Amerikai Egyesült Államok szerbiai nagykövete ma este annak a meggyőződésének adott hangot, hogy a Nyugat-Balkán jövője sokkal ígéretesebb, mint amilyen a múltja volt, illetve hogy a régió minden országának az Európai Unió tagjává kell válnia.
Hill a 24. Belgrádi Gazdasági Fórumon, a politikai...
2024. OKTÓBER 29.
[ 20:18 ]
A szerb kormány ma, az oktatási szakszervezetekkel tartott találkozón, 11 százalékos fizetésemelést ajánlott a tanügyben dolgozó minden alkalmazott számára, amely január 1-jétől lépne életbe – értesült a Beta hírügynökség a találkozót követően.
Milorad Antić, a Szakközépiskolák Fóruma képviselője elmondta,...
2024. OKTÓBER 29.
[ 17:25 ]
Miloš Vučević, Szerbia miniszterelnöke ma kijelentette: mindig pozitív az, ha elhangzik az igazság Koszovóról az ENSZ-ben, ugyanakkor a Biztonsági Tanács holnapi ülésével kapcsolatban nincsenek nagy elvárásai, tekintettel a tagállamok megosztott álláspontjára.
„Azok, akik úgy gondolják, hogy Koszovó független,...
2024. OKTÓBER 29.
[ 14:46 ]
Lazio érdezheted ill. ismétled amit a kormánymédiból hallottál. Itt komoly szennyeződés és környezeti károsítás történne, mert nem a bányászat a probléma, hanem a feldolgozás. Ausztráliai litiumot Kinában dolgozzák fel, mert nem egnedik a piszkos technológiát az országba. Az arab országokban a szénhidrogének kitemlése és a kőolajfinomtók műdödése már egy tesztelt és létező technológiát iktattak be.
Kérdem én mi lett volna az arab országokból ha a 60-as években a kőolaj kitermelés ellen tüntetnek..
Korhec VMSZ káder is a líthium bányára adta a szavazatát... Kellet ez neki?