Porfirije szerb pátriárka Moszkvába látogatott, ahol egyebek mellett díszdoktori címet kap a moszkvai teológiai akadémiától.
Porfirije szerb pátriárka Moszkvába érkezett, ahol a húsvét utáni hét, az ún. fehérhét (Svetla sedmica) idején tartózkodik majd. Látogatása során a Moszkvai Teológiai Akadémia díszdoktori címet adományoz neki a hittudományok terén elért érdemeiért – tájékoztatott közleményében a Szerb Ortodox Egyház (SPC), amelyet a Tanjug idéz.
A Szerb Ortodox Egyház küldöttsége, Porfirije pátriárka vezetésével, tegnap este érkezett meg Moszkvába Kirill, Moszkva és egész Oroszország pátriárkájának meghívására.
A pátriárkát többek között elkísérte Irinej újvidéki érsek és bácskai metropolita, Hariton arhimandrita, a kaboli kolostor főapátja és több pravoszláv egyházi méltóság.




Nincs hozzászólás. Legyen az első!