Váci és gyergyószentmiklósi diákok és tanáraik Topolyán jártak a mezőgazdasági középiskolában. Az Erasmus program egyik állomása során a digitális kompetenciák fejlesztésén dolgoztak. A projekt várható eredményei közé sorolható 75 tanegység digitalizálása magyar, szerb és román nyelven.
Országunk is részt vehet az úgynevezett Erasmus programban, melynek egy állomását Topolyán a mezőgazdasági középiskolában tartották meg a mögöttünk álló héten.
Dr. Horváth Zsolt az intézmény igazgatója elmondta, már második alkalommal pályáztak sikeresen az Erasmus programban. A három ország három iskolájában közösen dolgoznak a digitális kompetenciák fejlesztésén. A projekt magában foglalja anatómiai preparátumok elkészítését, egészségügyi műveletek lépésről lépésre való bemutatását ötvözve az IKT lehetőségeivel, illetve a digitális együttműködés lehetőségeinek kutatását az eTwinning segítségével a tanulók és szaktanárok részére.
Dr. Pósa Attila, a Topolyai Mezőgazdasági Iskola és Diákotthon részéről a projekt ötletgazdája és koordinátora, a partnerintézmények pedig a Közép-Magyarországi Szakképzési Centrum és a váci Táncsics Mihály Mezőgazdasági Technikum Szakképző Iskola és Kollégium Magyarországról, illetve a gyergyószentmiklósi Batthyány Ignác Szakgimnázium. Az oktatási intézmények állategészségügyi szakos tanulóinak közös projektjét Európai Unió 60.000 eurós kerettel támogatja az Erasmus+ program keretében. A mögöttünk álló héten Topolyán került sor az Erasmus+ EXOTERIC kisléptékű partnerségi együttműködés szerbiai találkozójára. A találkozón a tanulók és tanáraik az iskola tangazdaságán kívül a bácsföldvári Muzslai farm vendégei voltak, ahol a robotfejőgép működését digitalizálták, majd ellátogattak Újvidékre és Péterváradon is jártak. Pénteken csoportos műhelymunkát tartottak az iskola konferenciatermében.
Nincs hozzászólás. Legyen az első!