A Vajdasági Fiatal Vállalkozók Egyesülete (VFV) Topolyán, a TSC Labdarúgó Akadémián tartotta meg évnyitó rendezvényét. Az egyesület által megszervezésre kerülő konferenciákon elsősorban olyan témák kerülnek napirendre, amelyek a vállalkozókat érinti. A VFV mentorprogramot is hirdetett, amelynek célja a kezdő vállalkozók, az iskolából kikerült fiatalok felkarolása, bátorítása és bevezetése az üzleti életbe.
Méhes Béla, a Vajdasági Fiatal Vállalkozók Egyesületének az alapító elnöke elmondta, hogy az egyesület munkája az információcserére, a gyakorlati problémák megoldására, a jogi alapok változásának ismertetésére épül. A VFV 2017 novemberében alakult. Fő célja a vajdasági vállalkozások fejlődésének és fejlesztésének támogatása.
Kiemelte, fontos egyesületbe tömörülni a fiatal vajdasági magyar vállalkozóknak, mert ez a sikeres üzletelés egyik záloga, ennek folyományaként pedig az itthon maradás kulcsa is lehet. Egymást segítve a fiatal vállalkozók erőssé, felkészültté és sikeressé válhatnak, olyan erőt képviselve, amely megkerülhetetlenné válik a térségben is.
Tavaly kezdődött a Vajdasági Fiatal Vállalkozók egyesületének Mentorprogramja a Magyar Kormány és a Bethlen Gábor alap támogatásával. A tervek szerint idén is havi rendszerességgel szerveznek városi találkozókat, cégbemutatókat, gyárlátogatásokat. A VFV által képviselt mintegy 80 vállalkozás jelenleg több mint 1000 embernek biztosít munkát. Az egyesület lehetőséget nyújt a kapcsolatépítésre, az együttműködésre, a problémák közös megoldására és a szakmai továbbképzésre.
A 40 év alatti vállalkozók “Rendes tagnak”, a 40 évet már betöltött vállalkozók pedig “Támogatói tagnak” jelentkezhetnek.
A vállalkozók a www.vfv.org.rs oldalon tudnak bejelentkezni az egyesületbe.
Az évnyitón két előadást is hallhattak a megjelentek, de megtekintették az akadémia épületegyüttesét és kerekasztal-beszélgetés keretében ismerkedtek, tapasztalatokat cseréltek, barátkoztak. Jasminka Grunčić előadásában figyelmeztetett rá, hogy a napi rutin miatt esetenként olyan értékes dolgokról veszíthetjük el a fókuszt, amelyek az üzletvitel biztonságának az alapjait képezik. Ezért fontos újra fogalmazni és rendszerezni, átszervezni azokat a pontokat, amelyek előre viszik az üzletet. Fogarassy Fanny, a Tisza Automotive Kft. képviselője pedig a sikeres munkaerő toborzásáról tartott előadást a megjelenteknek. Különféle módszerek vannak ugyanis, melyek segítségével hatékonyan ki lehet választani a megfelelő munkatársakat.
A rendezvényen jelen volt Farkas Imre, Magyarország Szabadkai főkonzulátusának külgazdasági attaséja.




Nincs hozzászólás. Legyen az első!