Február 15-e és 18-a között újabb négy napos házi ápolás tanfolyam indul laikusok részére a zentai Vöröskeresztben. A jelentkezéseket már fogadják a szervezők.
Zabos Perpauer Vera, a tanfolyam előadója elmondta, hogy minden jelentkezőt fogadnak, és nem számít a végzettség. A képzésre leginkább azért jelentkeznek, mert betegápolói munkát szeretnének vállalni, vagy a családban van beteg, akinek az ápolására nem szeretnének külön szakembert felfogadni, hiszen az nagyon sok pénzbe kerül.
Az oktató elmagyarázta, hogy a tanfolyam keretein belül kezdetben megtanulják azt, hogy hogyan kell megjelenni egy páciensnél, emellett, hogy hogyan kell viselkedni a közelében. Emellett a szükséges eszközöket és módszereket is elsajátítják, mint az ágyazás, a beteg megfordítása és ellátása, pelenkázás.
A tanfolyamot 2016 óta szervezik meg, és ez már a 44 alkalom lesz. Kezdetben, és amikor a vírushelyzet engedte, közel harmincas létszámú csoportokat tudtak indítani, a járványhelyzetre való tekintettel viszont kisebb létszámmal indulnak a tanfolyamok.
Amennyiben valaki szeretné elvégezni a négy napos képzést, az jelentkezhet személyesen a Vöröskereszt irodájában (Posta utca 1.) illetve a 024/811-475 telefonszámon.



Nincs hozzászólás. Legyen az első!