A Tartományi Mezőgazdasági, Víz- és Erdőgazdálkodási Titkárság támogatásának köszönhetően egy új traktorpótkocsit tudott beszerezni a magyarkanizsai Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont tangazdasága számára. A csütörtök délelőtti átadáson többek közt megjelent Ótott Róbert, a titkárság titkárhelyettese, Petar Samolovac segédtitkár, illetve Fejsztámer Róbert magyarkanizsai polgármester is.
Felszereltség szempontjából a tangazdaság számára nagyon sokat jelent ez az új pótkocsi, mondta Sterbik Ildikó, az iskola igazgatója.
“2017 óta a tartományi pályázatokon mindig sikeresen pályáztunk, rengeteg gépet és kapcsolható eszközt tudtunk felújítani. Egyedül a pótkocsi hiányzott egyrészt a terménybetakarításhoz, másrészt a diákok gyakorlati oktatásához. A többi pótkocsink 30-40 éves, úgyhogy, most nagyon örülünk az újnak” - fogalmazott az igazgató, aki szerint az elkövetkező években tovább szeretnék korszerűsíteni az oktatást.
“Nagyon szeretnénk még egy-két eszközt kicserélni, több fóliát beindítani, valamint a drónok a mezőgazdaságban címszó alatt tudnánk lépni esetleg nagyokat” - mondta Sterbik Ildikó.
A Tartományi Mezőgazdasági, Víz- és Erdőgazdálkodási Titkárság nagyon fontosnak tartja a korszerű oktatás biztosítását, mondta Ótott Róbert titkárhelyettes.
“El kell mondani, hogy évről évre jelentetünk meg olyan pályázati kiírást, amely a mezőgazdasági szakközépiskolák gyakorlati oktatásában használatos eszközeinek fejlesztését irányozza elő. Az idei évben 26 millió dináros keretösszeggel írtunk ki pályázatot, s a Beszédes József Szakközépiskola is sikeresen pályázott, 1,6 millió dináros vissza nem térítendő támogatást kapott egy pótkocsi megvásárlására. Fontos ez azért is, mert a gyakorlati oktatásban arra törekszünk, hogy a diákjaink minél korszerűbb eszközöket tudjanak használni. Ezen iskolafalak mögül kerülnek ki a jövő szakképzett mezőgazdászai, akikre a vajdasági agráriumnak nagyon nagy szüksége van, ezért is fontos a korszerűsítés. Arra biztatom nemcsak ezt a középiskolát, hanem Vajdaság összes mezőgazdasági iskoláját is, hogy minden évben pályázzanak, éljenek a lehetőséggel, mert csak így, együttes erővel tudjuk olyan szintre emelni a középiskoláink eszközparkját, amilyent ők megérdemelnek. Az idei évben összesen 13 oktatási intézményt tudtunk támogatni, közülük a Mezőgazdasági Kar, amely minden évben támogatást kap, illetve a további 12, Vajdaság területén működő mezőgazdasági szakközépiskola is sikeresen pályázott.
Új, modern eszközökhöz hozzájutnak-e az iskolák? Például drónokhoz - kérdeztük Ótott Róbertet. Válaszában elmondta, hogy eddig még nem fogalmaztak meg ilyen jellegű igényt az iskolák.
“Tudni kell, hogy folyamatosan kommunikálunk velük, s megpróbáljuk minden évben az igényeik szerint formálni a pályázati kiírásainkat. Most alakul át lassan a mezőgazdaságban használatos technológia. Nagyon gondolkozunk azon, hogy nemcsak a mezőgazdasági középiskoláknak, hanem egyéb más pályázatokon a vajdasági gazdáknak is lehetővé tesszük, hogy dróntechnológiát vagy más modern eszközöket meg tudják vásárolni” - mondta Ótott Róbert.
Nincs hozzászólás. Legyen az első!