A magyarkanizsai Természetjáró egyesület tíz tagja is részt vett az Otthonról Haza elnevezésű kerékpártúrán, amely augusztus 20-án, szombaton ért célba Budapesten. A rendezvénysorozat létrehozóinak elképzelése az volt, hogy aktívan, bringán ülve kössék össze a Kárpát-medence magyarságát.
Az augusztusi, határon átívelő, 4-től 11 napos vándortúrák különböző városokból indulnak és minden kerékpáros csapat augusztus 20-án, az államalapítás ünnepén érkezik meg Budapestre. Az idei kerékpártúra három helyszínről indult meg a magyar főváros felé: Kolozsvár, Kassa és Pozsony irányából.
A magyarkanizsai csapat a kassai túrán vett részt, s összesen 500 kilométert tekert le 5 nap alatt a Kassa- Sárospatak-Tiszújváros-Eger-Jászberény-Budapest útvonalon. Közben a résztvevők megismerhették Zemplén, a Tisza-mente, Tokaj, Eger és a Galga-mente szépségeit, meséli Kudlik Zoltán, a VMSZ egyik tartományi tisztségviselője, aki szabadkai amatőr kerékpárosként vett részt a túrán a magyarkanizsaiakkal.
- Az Otthonról Haza rendezvénysorozat célja, hogy nemzeti összetartozás gondolatköréhez kapcsolódóan aktív programokon keresztül kössék össze a határon innen és túl élő magyarokat. A 200 résztvevő a Kárpát-medence minden szegletéből igyekezett erősíteni a nemzeti egységet, s a hőség, eső, rossz útviszonyok és gumidefekt ellenére leküzdeni minden akadályt, s egyidőben beérni Budapestre a másik két városból induló túrázókkal. Az út során jókedvű csapatok verődtek össze. Ez azt valószínűsíti, hogy a résztvevők többsége jövőre is Otthonról Haza teker majd Budapestre, de talán már egy másik útvonalon - mondja Kudlik Zoltán.
2021. Tavaszán a Covid-19 vírus okozta elszakítottság miatt új értelmet nyert a program, hiszen a legnehezebb időkben a szűkebb családi és baráti körök sem lehettek együtt.
“A védőoltások megjelenése azonban új reményt jelent, így lehetőség nyílt, hogy az év második felére olyan rendezvényeket szervezzünk, amik lehetőséget teremtenek a minőségi közösségi kikapcsolódásra. Továbbá az elmúlt időszak tapasztalata, hogy az emberek nyitottsága nagymértékben megnőtt a szabadidejük természetben való eltöltésére. E két igény kiszolgálása mellett szeretnénk a részvevőkhöz közelebb hozni hazánk természeti, épített és kulturális kincseit” - fogalmazták meg célkitűzéseiket a szervezők, akik szerint a túra a Kárpát-medencében élő magyarság határokon felüli összetartozásának az érzését erősíti minden résztvevőben, akik lélekben megerősödve, a jövőbe vetett hittel, fizikailag és szellemileg egyaránt feltöltődve, meghatározó élményekkel gazdagodva erősödhetnek meg nemzettudatukban e túrának köszönhetően.



Nincs hozzászólás. Legyen az első!