Vajdaság
Vajdasági magyar is van a japán Szakura-ösztöndíj nyertesei között
Betűméret:             

Az óbecsei Polyák Gabriella az egyik nyertese a Japán belgrádi nagykövetsége és a Japan Tobacco International ösztöndíjpályázatának.

Az idén Szerbiában öt egyetemi hallgató, illetve kutató nyerte el a 11. alkalommal kiosztásra ker­ült, legjobb Japánnal kapcsolatos kutatómunkáért járó ösztöndíjat. A belgrádi díjkiosztón a nyertesek között ott volt az óbecsei Polyák Gabriella is, aki a Szerbiai Postának a Kaizen menedzsment által történő fejlesztés lehetőségeit vetette fel pályamunkájában.

Az Újvidéki Egyetem Műszaki Tudományok Karának, Postaforgalom és távközlés szakának mesterszakos hallgatója hírportálunknak nyilatkozva elmondta, hogy az egyik tanára szintén ösztöndíjat nyert a Japán Császárság belgrádi nagykövetségének a pályázatán így benne is felmerült, hogy ő is jelentkezik erre.

– Mivel a tanulmányaim során megismerkedtem a Szerb Posta működésével, a Kaizen menedzsment pedig a pályázat egyik témajavaslata volt, gondoltam, összevonom a kettőt, így jutottam el odáig, hogy a Japán Posta működéséből kiindulva, ennek a menedzselési eljárást alkalmazva találjak olyan módszereket, amivel fejleszteni lehet a Szerb Posta működését – ecsetelte Gabriella, aki hírportálunk kérdésére válaszolva elmondta azt is, hogy néhány hónappal ezelőtt még számára ismeretlen volt a Kaizen, ezért utánaolvasott, hogy mit is jelent valójában.

– Tudtam, hogy a szakmámhoz valami köze kell, hogy legyen, hiszen a többi téma inkább a társadalomtudományokhoz kötődött, így kellett, hogy legyen egy olyan téma is, amivel anno a tanárom is foglalkozott – mesélte az óbecsei mesterképzés-hallgató, aki elmondta azt is, hogy az ösztöndíj számára lehetőséget teremt a kutatómunka megírására, ezáltal pedig önmaga fejlesztésére, no meg persze anyagi támogatást is jelent számára.

– A tavalyi ösztöndíjasoknak egy japán tanulmányutat is ígértek, mivel az volt a jubiláris 10. éve az ösztöndíjnak, viszont a világjárvány miatt kialakult helyzet ezt eddig nem tette lehetővé – ecsetelte Polyák Gabriella, aki hozzáfűzte azt is, hogy az ösztöndíj összegének az első felét az ünnepélyes átadó után folyósítsák, míg a maradék összeget pedig akkor kapják kézhez, amint elkészül a kutatómunkájuk, amelyet az év végéig kell befejezniük.

A Szakura-ösztöndíjat 2011-ben osztották ki először azzal a céllal, hogy az országban élő kreatív és okos fiatalok a jövőben megerősítsék Japán és Szerbia közötti baráti kapcsolatot azzal, hogy kutatásuk témájaként azokat a japán vívmányokat veszik alapul, amelyek Szerbia fejlődéséhez is hozzájárulhatnak.

Horváth Zsolt
Az Ön hozzászólása

1000 leütés maradt még
Eddigi hozzászólások

Nincs hozzászólás. Legyen az első!

A belgrádi Építőmérnöki Kar közleménye szerint hiányzik az újvidéki vasútállomás rekonstrukciójáról szóló dokumentáció egy része, ahol tavaly november elsején 15 halálos áldozattal járó tragédia történt. Ezt az után állapították meg, hogy megvizsgálták a szerb kormány, a Szerbiai Vasúti Infrastruktúra és az...
2025. JANUÁR 25.
[ 16:11 ]
Megérkeztek Újvidékre azok a gazdák, akik a tiltakozó egyetemistákat szeretnék támogatni, viszont a Kiszács és Piros közötti hídnál feltartóztatták őket a rendőrök. A szerb kormány később engedélyezte a gazdáknak, hogy behajtsanak a városba, így folytathatták útjukat az újvidéki egyetemi város felé, közölte a...
2025. JANUÁR 25.
[ 13:08 ]
A rendőrség ma reggel megakadályozta a gazdákat, hogy traktorjaikkal behajtsanak Újvidékre, és így támogassák a tüntető egyetemistákat. A rendőrök a demonstrációk szétverésére alkalmas felszerelésben állították meg a gazdákat Kiszács közelében, a pirosi hídnál. Az újvidéki diákok és polgárok – akik ma...
2025. JANUÁR 25.
[ 9:04 ]
Beolvasás folyamatban