A diákok váratlan felhívására hétfőn este ezrek gyűltek össze az újvidéki egyetemi kampuszban, és együtt indultak el velük a város Szerémség felőli oldalára, ahol az RTV épülete is található. Egyelőre nem ismert, milyen akcióról van szó.
Újvidéki diákok hétfőn este blokád alá vették az RTV épületét. „Azért vagyunk itt, mert nem tudósítanak a kerékpárosokról, de az egyetemi hallgatók más akcióiról sem", mondják.
Az Újvidéki Egyetem hallgatói, akik blokád alatt tartják egyetemük épületét, ma 21 órakor tiltakozó sétára indultak az egyetemi kampuszból, átkeltek a Szabadság hídon, és megérkeztek a Vajdasági Rádió és Televízió (RTV) épülete elé a Mišeluk városrészben.
Az RTV épületén belül rendőrök tartózkodnak, teljes felszerelésben. Az épület előtti teret a diákok piros festékkel festették be, miközben azt skandálják: „árulás”.
A diákok pokrócokat és matracokat hoztak az RTV mišeluki épülete elé, azzal a szándékkal, hogy blokád alá vonják ezt a médiaházat, mivel – állításuk szerint – ez a médium nem a nyilvánosság érdekében tudósít.
„Ha azon gondolkodtatok, miért vagyunk itt: azért vagyunk itt, mert összehangoltuk az akciónkat a belgrádi egyetemmel, amely ma este blokád alá veszi az RTS épületét. Ők (az RTV) nem tudósítottak a mi kerékpárosainkról, akik Strasbourgba tartanak, még csak egy tisztességes riportot sem készítettek” – üzenték az újvidéki hallgatók.
A blokádban lévő belgrádi diákok ezzel egyidőben tiltakozásra szólítottak fel az RTS épületei előtt a Takovska utcában és a Košutnjakon, és ahogyan azt bejelentették, a tiltakozás „a REM megválasztásáig fog tartani”. „A közszolgálati médium mindannyiunk ellen dolgozik. Mivel az Elektronikus Médiumokat Szabályozó Testület (REM) gyakorlatilag nem létezik – senki sem tudja megfékezni őket” – írták a blokádban lévő diákok a közösségi médiában.



Nincs hozzászólás. Legyen az első!