Kedden huszonnégy órás blokádot hirdettek a Szabadkai Műszaki Szakfőiskola hallgatói az intézmény épülete előtt, tiltakozásul az oktatás újraindításáról hozott döntés ellen. A hallgatók szerint a tantestület többsége a tanítás folytatása mellett szavazott, de ezt a döntést úgy hozták meg, hogy sem a hallgatókkal, sem az őket képviselő parlamenti taggal nem egyeztettek.
A blokád kezdetben nem valósult meg teljes fizikai formájában, ezért a diákok kedd délután fél ötre tüntetést szerveztek az iskola bejárata elé. A demonstrációhoz középiskolások is csatlakoztak, akik éppen más városi tiltakozó akcióban vettek részt.
A helyszínen jelen volt dr. Fürstner Igor, a főiskola igazgatója is, akitől a hallgatók nyilvánosan azt kérték, adja át nekik az iskola kulcsait. Az igazgató azonban nem tett eleget a kérésnek, így a hallgatók rögtönzött plénumot tartottak a helyszínen, amelyhez más karok – a Közgazdasági Kar és az Óvó- és Edzőképző Kar – hallgatói is csatlakoztak. A Műszaki Szakfőiskola diákjai kézfeltartással megszavazták a 24 órán át tartó fizikai blokádot. Kijelentették, hogy mindaddig kitartanak, amíg nem kapják meg az épület kulcsait.
Később kiderült, hogy az intézmény vezetősége kicserélte a főbejárat zárját, így a diákok nem tudnak szabadon bejárni az épületbe, ahogy korábban, amikor még a vezetőség biztosított számukra kulcsot a transzparensek és egyéb eszközök előkészítéséhez.
A hallgatók az éjszakát az iskola előtt töltötték, ahol a helyi lakosok élelmet vittek nekik és kávéval kínálták őket. Szerda reggelig nem történt rendőri beavatkozás. Egy rendőrautó és egy rabszállító volt az épület előtt, három egyenruhás és egy civil ruhás rendőr kísérte figyelemmel az eseményeket. Később a rabszállító elhagyta a helyszínt, három járőrautó maradt.
A reggeli órákban a diákok megköszönték a támogatást és a hozott adományokat, kiemelve, hogy senki nem zavarta meg blokádjukat a munkaidő kezdetéig, vagyis reggel 7 óráig. A hallgatók jelezték, hogy este hat óráig maradnak a helyszínen.
Mint ismert, a Szabadkai Műszaki Szakfőiskolán február 1-je óta szünetel az oktatás. A hallgatók továbbra is azt szeretnék, hogy a döntések meghozatala ne történjen a fejük felett, hanem érdemi párbeszédben, a diákok bevonásával valósuljon meg.




Az egyetemeknek egyszerűen figyelmen kívül kell hagyniuk őket. A tanítást meg kell tartani a rendes órarend szerint. Aki nem akar részt venni, az nem vizsgázhat és a probléma megoldva.